360 Total Security İnceleme

Öncelikle Antivirüs nedir ? antivirüs programları ne işe yarar ? gibi soruları yanıtlamak istiyorum. Virüsler Bilgisayar virüsleri bir bilgisayardan diğer bilgisayara bulaşmak, bu bilgisayarların çalışmasını engellemek ve verileri çalmak için yazılmış küçük boyutlu ama zararlı yazılımlardır. Virüs bulaşmasını engellemek ve bilgisayarı koruma altına almak için antivirüs programları kullanılır. Antivirus bilgisayarın güvenliğini sağlamak için kullanılan yazılımlardır. Antivirüs indir tarama, temizleme, eş kurtarma ve koruma gibi işlevlere sahiptir.

Bu yazımda ücretsiz antivitüs programlarından en başarılı olan 360 Total Security‘i inceleyeceğiz ve özelliklerine göz atacağız. 360 Total Security klasik virüs taraması seçeneklerinin yanısıra sistem optimizasyonu ve bilgisayar hızlandırma, gereksiz dosya silme gibi birçok özelliklerle donatılmış bir program. Qihoo 360 Total Security, Qihoo tarafından geliştirilen ücretsiz bir antivitüs programıdır. Bende kişisel bilgisayarımı kullanırken genellikle internet ortamından bir uygulama veya oyun indireceğim zaman virüs bulaştığını görüyorum ve antivirüs programı kullanmaya başladım

En İyi Virüs Programı

360 Total Security güvenlik risklerini kendi bünyesinde farklı virüs analiz motorlarına yer vererek ortadan kaldırıyor. Bilgisayarınız sadece 360 Total Security’nin bulut virüs analiz sistemiyle değil, bunun yanında Avira, Bitdefender ve QVMII AI analiz sistemleriyle de taranabiliyor. Bu sayede kötü amaçlı bir yazılımın 360 Total Security denetiminden kaçması daha güç bir hal alıyor. Virüs Taraması sayfasındaki Hızlı Tarama seçeneği sisteminizde virüslerin bulaşabileceği belirli klasörleri tarıyor ve daha hızlı bitiyor. 2. seçenek olan Tam Tarama seçeneği ise sisteminizin her bölümünü detaylı olarak tarıyor ve haliyle daha uzun sürede bitiyor. Özel Tarama seçeneğinde ise istediğiniz herhangi bölümü seçiyosunuz ve tarama orada gerçekleşiyor. 360 Total Security’nin tarama işleminin gözlemlerime göre bilgisayarınızı yormuyor ve yavaşlamaya neden olmuyor.

En İyi Antivirüs Programı

Hızlandırma bölümünde temel olarak bilgisayarımızın performansını düşürebilecek ögeleri listeleniyor ve bunları kolayca ortadan kaldırmak için size seçim sunuyor. Sisteminizin ortalama başlatma süresiyle ilgili güzel bir grafik de sunuluyor, yani gereksiz başlatma hizmetlerini kapattığınızda elde ettiğiniz gelişmeyi de takip edebilirsiniz. Diğer online güvenlik araçlarına, istenmeyen dosyaları ve klasörleri güvenli bir şekilde silmeye yarayan veri temizleyici (bu özellik temel plan ücretsiz deneme süresinde ve Premium paketinde sürekli olarak kullanılabilir), potansiyel şüpheli programları güvenle incelemeye yarayan sanal özel ortam, şifrelerinizi saklamak için sanal kasa ve fidye yazılımlara karşı şifre kırıcı araç dahildir. Bu araç, fidye yazılım ile erişilemez hale gelen dosyalarınızın ve klasörlerinizin şifrelerini kırmanıza olanak tanır, yani bu sistem siber güvenlik tehlikelerine karşı bir savunma yaratır.

Qihoo 360 Total Security tamamen ücretsiz bir programdır. Ayrıca size birçok ekstra özelliği bulunan Premium paket kullanımı da sunuyor, bu üyelik ile güvenlik duvarı editörü, gizlilik temizlemesi, uygulama içi reklam engelleme gibi birçok ekstra araçlar sunuyor. 360 Total Security Premium oldukça makul bir ücret politikasına sahip. Premium planlarının ayrıca 30 günlük para iade garantisi de mevcut. Resmi web sitesine gitmek ve 360 total security indir tıklayarak ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir