Generation Zero İnceleme

26 Mart 2019 tarihinde çıkış yapan Generation Zero; açık dünya, hayatta kalma, aksiyon ve macera deneyimi sunan fps oyunu. Just Cause serisini geliştiren Avalanche Studios tarafından geliştirilmiş. PC, Playstation 4 and Xbox One platformlarında çıkış yaptı. Generation Zero; arkadaşlarınız ile girip, bir takım düşmanlara karşı birlikte savaştığınız, hayatta kalmaya çalıştığınız, silah, cephane ilk yardım çantası gibi çeşitli ekipmanlar toplayıp, devasa haritasında güvenli ev bulmak için ilerlediğiniz oyun türünün yeni bir örneği. Oyunun resmi web sitesine gidip satın almak ve Generation Zero indir için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Generation Zero

Generation Zero Hikayesi

Generation Zero hikayesi 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılması kararının alınmasının hemen ardından geçiyor. İsveç’te bir genci canlandırıyoruz. Kamptan dönerken içinde bulunduğumuz tekne saldırıya uğruyor. Karaya ayak bastığımızda şehire bulunan insanların ortadan kaybolduğunu görüyoruz. Etrafta da bir canlı gördüğünde sorgusuz sualsiz saldıran robotlar var. İsveç toprakları çeşitli robot türleri tarafından işgal edilmiş durumda. İnsanlar kaçıyor ve saklanıyor haliyle. Oyunda ki amacımız da hayatta kalıp insanların nereye kaçtığını bulmak. Oyun hikayesi açısından merak uyandırmıyor değil.

Generation Zero da oyuna başlarken bir karakter yaratıyosunuz. Karakter yaratma ekranının  ayrıntılı olmadığını söylemek gerek. Tek kişi oynayabileceğiniz gibi ayrıca arkadaşlarınızla 3 kişiye kadar takım halinde de oynayabiliyorsunuz. Bir lobiye girip başka oyuncuların oyununa dahil olabileceğiniz gibi kendiniz de bir lobi oluşturabiliyorsunuz. Benim oldukça hoşuma gitti, boş zamanlarını tamamiyle ve keyifle harcayabileceğiniz bir oyun diyebilirim.

Generation Zero

Oyuna girdiğinizde loot yapmak için boş evleri dolaşıyorsunuz. Görev menüsü yapmanız gereken görevler konusunda yönlendiriyor. Evi, araştır, bir silah bul yakındaki kiliseyi kontrol et gibi. Yani Generation Zero ‘da takip edebileceğiniz görevler de mevcut. Görevler yaptıkça XP ve seviye puanı kazanıyorsunuz. Bunlarıda yeteneklerinizi geliştirmek için kullanıyorsunuz. Robotlar ile savaşta yeteneklerinizi geliştirmek size avantaj sağlıyor. Zira farklı farklı türleri olan bu acımasız makineler sizi oldukça zorlayabiliyor.

Generation Zero

Oyunun haritası oldukça büyük. Bu da uzun bir oyun süresini de beraberinde getiriyor. Grafikleri göze gayet hoş geliyor. Gece gündüz döngüsü de, hissiyat olarak oyuna gerçekçi bir hava katmış. Oyunun resmi web sitesine gidip satın almak için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Generation Zero inceleme yazımız bu kadardı. Sonraki yazımızda görüşmek üzere. Bu arada diğer blog yazılarımıda okuyabilirsiniz. Hoşçakalınn.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir