Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme

Sıra tabanlı bir strateji olan Mutant Year Zero: Road to Eden, sürükleyici bir yapıya sahip ve RPG tarzında ilerliyor. Taktiksel yaklaşımınızın yanı sıra, doğru ekipman, doğru plan ve biraz da şans yardımı ile başarıya ulaşabiliyorsunuz. Her ne kadar başlangıçta zorlayıcı bir yapısı olsa da, öğrendikten sonra kesinlikle tatmin edici bir deneyim vadediyor. PC, Xbox One, Nintendo Switch ve PlayStation 4’te mevcut olup, standart paketi 89 tl fiyatındadır. Mutant Year Zero: Road to Eden indir Oyuna ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Mutant Year Zero: Road to Eden

Oyun da vaktinizin büyük çoğunluğunu bölgeleri keşfetmeye harcıyor, düşman gruplarıyla savaşmayı ya da gizlenerek geçmeyi tercih ediyorsunuz. Oyunun dünyası geniş bölgelere ayrılmış durumda. Oyun genel itibariyle basit gibi dursa da, gizlilik mekanikleri bir RPG’den daha üstün şekilde tasarlanmış. Eğer görülmeye yaklaşırsanız hemen bir noktaya saklanabiliyorsunuz. Bu bir ağaç da, bir duvar da olabilir. Karşılığında ise düşmanlar size karşı yürümedikçe farkınıza varamıyorlar. Oldukça eğlenceli ve üzerinde fazlasıyla boş vakit harcayacağınız bir oyun diyebilirim. Sizlerin de denemesini kesinlikle tavsiye ediyorum.

Mutant Year Zero: Road to Eden Konusu

II. Dünya Savaşı’nın ardından nükleer silahlara ateşleniyor ve dünya çapında bir yıkım gerçekleşiyor. Dört bir yanda patlayan atom bombaları ve mezarlığa dönen şehirler… Oyunumuzun geçtiği dünya işte bu. Aslında Dünya yerli yerinde duruyor ama aradan geçen yıllarda şehirlerin, caddelerin, binaların yerini doğa almış. 

İnsanların yerini radyasyonun etkisiyle ortaya çıkan Mutantlar almış, bunlardan kimileri insanımsı, kimleriyle hayvanımsı. Oyun da bize bu canlıların hayatta kalma hikayelerini anlatıyor aslında. Mutantlar Ark ismindeki bir yerde toplanmış ve bu güvenli bölgede yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Ancak dışarı çıkmadan hayatta kalmak mümkün değil çünkü eşya lazım, yiyecek lazım. Biz de oyunun başında bu toplayıcılardan Dux ve Bormin (ki kendileri ördek ve domuz olur) ile tanışıyoruz.

Oyunun zorluk dengesinin ise çok başarılı olduğunu söyleyemem. Başlarda pek zorlamasa da zorluk eğrisi bir anda sert bir çıkış yapıyor ve bir noktadan sonra level atladıkça çok da güçlenemediğinizi hissetmeye başlıyorsunuz. Çünkü level atlayarak kazandığınız puanlarla açtığınız mutasyonlar daha çok yardımcı roldeler. Örneğin Dux’ın kanatlanıp yukarıdan ateş edebilmesi ve kritik şansını arttırabilmesi gibi şeyler bunlar. Ancak asıl güçlendirmeyi silahlarınızı geliştirerek yapmanız gerek ki burada da topladığınız silah parçalarının ileride yetersiz kalması gibi bir sorunla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Eğer sıra tabanlı strateji oyunları seviyorsanız, oyunlarda zengin bir hikaye anlatımını istiyorsanız Mutant Year Zero: Road to Eden size göre. Kısacası eğer iyi bir güzel bir oyun oynarken iyi de bir hikayenin bir parçası olmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Oyuna ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz. Bu inceleme yazımda benimle olduğunuz için teşekkür ediyorum, diğer blog yazılarımı da göz atmanızı tavsiye ederim. Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere, hoşçakalınn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir