Sevgililer Günü Hediye Önerisi

14 Şubat sevgililer günü 2020 sevgiliye hediye almak konusunda aklınıza henüz bir şey gelmemişse bu yazı size göre diyebiliriz. 14 Şubat sevgililer günü bu sene Cuma gününe denk geliyor. Sevgililer günü hediyesi ne alabilirim? Sorusunun en güzel yanıtlarından bir tanesi de hafta sonu ile birleştirilen romantik bir dinlence olabilir. Sevdiğinizle geçireceğiniz romantik bir hafta sonu tatili ile unutulmaz hatıralar biriktirebilirsiniz. 14 Şubat sevgililer günü bayan hediye için fazlaca daha romantik ve anlamlı olmalıdır tahmin edebileceğiniz gibi sevgililer günü erkek hediye oranlara fazlaca daha duygusal olan hanımefendiler, aldıkları sevgililer günü hediyelerine ve sürprizlerine büyük önem vermektedirler. Bu yüzden sevgililer günü hediyesi bayan için olduğu zaman çok dikkatli ve itinalı seçimler yapmak gerekiyor. Çok pahalı şeyler olmasa da aldığınız hediyenin romantik ve anlamlı olmasına itina göstermeniz icap ettiğinin altını çiziyoruz.

Peki sevgililer günü hediyesi kadın için ne olabilir? Bu sorunun oldukça farklı cevapları olabilir kuşkusuz, sadece sizler için tavsiye edeceğiniz ürünlerle sevgiliye hediye seçme mevzusun daönemli fikirler verebileceğimizi düşünüyoruz. Birçok hanımefendi takı sevmediğini söylese de kalbe giden yolun anahtarı tel taş pırlanta yüzüktür. Tek taş pırlanta yüzük yerine pırlanta küpeleri de tercih edebilirsiniz doğal ki. Bayanların vazgeçemediği şeylerin başlangıcında kolyeler geliyor. Sevgilinize bu hususi günde altın veya gümüş bir kolye armağan alabilirsiniz. Parfümeri ürünleri, şık bir kıyafet, kalplerle süslenmiş bir çikolata paketi, kol saati, çanta ve çiçek ürünlerini tercih edebilirsiniz. Daha önce de altını çizdiğimiz gibi, sevgiliye armağan alırken her zaman çok pahalı bir şey almak zorunda değilsiniz, anlamlı ve romantik bir hediye de gönülleri fethetmeye yetecektir. Bu sizin için fazlaca daha bir seçenek ise sevgilinizin resminin olduğu bir tablo yahut sevgiliniz adına hazırlanmış bir kupa armağan edebilirsiniz.Peki sevgililer günü hediyesi erkek için ne olabilir? Erkekler iş hayatında takım elbise giymek zorunda olmasa bile hususi günlerde giymek için takım elbiseye gereksinim duyarlar. Bu yüzden sevgiliye armağan tercihi olarak güzel bir gömlek ve kravat takımı tercih edebilirsiniz. Erkeklerin en fazlacak eyif alınmış olduğu şeylerden bir tanesi de oyun oynamaktır şüphesiz. Eğer eşiniz veya sevgilinizin oyun konsolu yoksa, güzel bir oyun konsolu armağan için doğru bir tercih olabilir. Yine şık bir ayakkabı bence erkeklerin vazgeçemeyeceği ürünlerin başında geliyor. Parfümeri ürünleri, imza kalemi ve adların yazılı olduğu yastık yada kupa hediye olarak tercih edilebilir. Ek olarak, daha anlamlı bir armağan sunmak istiyorsanız el örgüsü ile yaptığınız bir kazağı sevgilinize yahut eşinize hediye edebilirsiniz.

sevgililer günü hediye

Neden 14 Şubat gününü sevgililer günü olarak kutluyoruz? Sorusunun cevabı Roma Katolik Kilisesi inanışına uzanıyor. 14 Şubat sevgililer günü aslına bakarsak bir bayram günü olarak doğmuştur. Valentine adındaki bir din adamı adına ilan edilen bu bayram 14 Şubat’ta kutlanıyor ve bundan dolayı de “Aziz Valentin Günü” olarak biliniyor. Peki sevgililer günü ile bu durumun ne ilişkisi var? Batı kültüründe Valentine kelimesinin anlamı sevgili veya hoşlanılan kişidir. Valentine isminde din adamı, eski Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu dönemde, bu askerlerin gizlice evlenmesine destek olduğu nedeni öne sürülerek öldürülüyor. Valentine’i anmak için için 14 Şubat sevgililer günü kutlanıyor. Ülkemizde ve dünyada 14 Şubat sevgililer günü olarak anılıyor ve sevgililer bu hususi günü bir birlerine verdikleri hediyelerle kutluyor.

Sevgililer Günü Hediye Önerisi” için 2 yorum

 • 6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 16:29
  Permalink

  That is very attention-grabbing, You are an overly skilled blogger.

  I’ve joined your rss feed and look forward to looking for extra of your
  excellent post. Additionally, I have shared your website
  in my social networks

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir